Karşınızdakileri Şaşırtma Garantili En Uygun 9 Ses Değiştirme Programı

Karşınızdakileri Şaşırtma Garantili En Uygun 9 Ses Değiştirme Programı

Bilmem hatırlar mısınız, bir devir hepimizin telefonunda ‘Talking Tom’ diye bir uygulama vardı. Tom isimli bir kedi, sizin söylediklerinizi sesinizi değiştirerek tekrarlıyordu hani… İşte aslında Talking Tom, en kolay haliyle bir ses değiştirme programıydı; fakat sesinizi dilediğiniz üzere ve çok daha fazla seçenekle değiştirebileceğiniz pek çok gelişmiş ses değiştirme programı da mevcut.  

Size hangisinin uyduğuna bağlı olarak sesinizi simultane bir biçimde değiştiren yahut evvel sesinizi kaydedip daha sonra değiştirebileceğiniz ses değiştirme programları vardır. Biz de bu yazımızda bu uygulamalardan en uygun 9’unu sizler için derledik. 

Ses değiştirme programları nedir ve ne işe fayda? 

Sesiniz üzerinde istediğiniz üzere oynama yapabilmenize imkan sağlayan ses değiştirme programları; uzaylı seslerinden robotik ve çizgi sinema seslerine kadar birçok seçeneğe sahiptir ve sesinizin ton, frekans ve yükseklik üzere taraflarıyla oynamanıza da imkan sağlayarak manuel bir formda sesinizi değiştirmenize de yardımcı olur.  

Ses değiştirme programlarını arkadaşlarınıza ve ailenize ufak bir şaka yapmak için kullanabileceğiniz üzere oyun oynarken de kullanıp oynadığınız karaktere kendiniz daha yakın hissedebilir ve daha çok moda girebilirsiniz. Mesela, diyelim ki oyunda bir kumandanı canlandırıyorsunuz. O halde sıradan bir ses yerine daha baskın ve otoriter bir ses kullanmak karaktere girmenize yardımcı olabilir. Oyun deneyiminize cümbüş katması ise uğraşı. 

En uygun ses değiştirme programları:

 • Morph VOX Pro 
 • Voicemod 
 • Vocal Voice Changer 
 • Clownfish  
 • All-in-One Voice Changer 
 • Adobe Audition 
 • Voive Changer Plus  
 • Accusonus 
 • AV Voice Changer 

Arka plandaki sesleri silme özelliği ile: MorphVOX Pro 

 • Geliştirici: Screaming Bee LLC

Morph VOX Pro’nun mükemmel teknolojisi sayesinde sesiniz üzerinde gürültü engelleme, gelişmiş ses kalitesi ve üstün ses öğrenme üzere çeşitli modifikasyonlar yapabilirsiniz. Morph VOX Pro’nun size sunduğu en önemli hizmetler ise şunlardır :

 • Birkaç fiyatsız ses paketi: 

Hali hazırda var olan sesleri ister kendi sesinizle isterseniz de diğer bir sesle kombinleyebilirsiniz. 

 • Arka plan ses efektleri: 

Arka plandaki sesleri istediğiniz üzere değiştirebilirsiniz. Örneğin; art plana biraz korna sesi ekleyerek arkadaşlarınızı güya trafikte sıkışmışsınız üzere kandırabilirsiniz. 

 • Kusursuz ses değiştirme algoritması: 

Bu ses değiştirme programı, etrafınızdaki bütün sesleri susturan ultra sessiz art plan ses silme özelliği sayesinde kendi sesiniz dışında hiçbir sesin duyulmamasını sağlar. 

 • Çevirim içi oyun optimizasyonu: 

Sesiniz tıpkı oyunda canlandırdığınız karakter üzere çıkar. Heybetli bir devi ya da huysuz bir cüceyi mi oynamak istediğiniz ise size kalmış. 

Auto-tune takviyesi de sunan: Voicemod 

 • Geliştirici: Voicemod S.L

En güzel ses değiştirme programlarından biri olan Voicemod sayesinde Discord, Skype, TeamSpeak gibi birçok uygulama ve Fortnite, Among Us, Minecraft, CS: Go, Valorant, LoL gibi daha pek çok oyunda eşzamanlı bir formda sesinizi değiştirebilirsiniz. Auto-tune yardımıyla sesinizi bir müzikçinin sesine benzeterek oyun ve sohbet deneyiminizi çok daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. 

Ayrıca Soundboard, özel ses efektlerini yanlışsız anda gerçek yere eklemenizi sağlar. Var olan efektlerden seçebilir ya da kendi ses evrakınızı ekleyebilirsiniz. Dahası, Voicelabs’i kullanarak kendi özel ses filtrelerinizi bile yaratabilirsiniz. 

Gelişmiş ve kullanımı kolay bir ses değiştirme programı olan Voicemod’la bir bayan ya da bir erkek üzere konuşabilir, robot sesleri çıkarabilir ya da dilediğiniz öteki rastgele bir şey olabilirsiniz. Voicemod’u harika yapan bir öteki özellik ise Audacity, Twitch, Elgato Stream DEck, Omegle gibi sitelerle son derece uyumlu olmasıdır. 

Sesiniz bir robot üzere çıkabilir: Voxal  

 • Geliştirici: NCH Software

Eğer aradığınız şey kolaylıkla ses özelleştirme özelliğiyse, Voxal’ın aradığınız uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Voxal’ın ücretsiz versiyonu, sesinizi değiştirmek için kullanabileceğiniz birçok farklı özelliğe sahiptir. Uygulamada sesinizi bir çocuğun, robotun, uzaylının ve öteki pek çok şeyin sesine benzetebileceğiniz pek çok kusursuz ses ayarı bulunuyor. 

Uygulama üzerinden kendi sesinizi kaydedebilir ya da var olan ses kayıtlarından istediğini kullanabilirsiniz. Pek çok kişi bu kullanımı hayli kolay olan ses değiştirme programından oyun oynarken yahut rastgele bir platformda yayın yaparken anonim kimliklerini korumak için yararlanmakta. 

7 farklı ses paketi sunan: Clownfish 

 • Geliştirici: Clownfish

Windows için en düzgün ses değiştirme uygulaması olduğunu kanıtlamış olan Clownfish, direkt olarak sisteme yüklendiği için aygıtınızda bulunan bütün mikrofon içeren ve ses kaydeden uygulamaları kapsar. Bu da Skype, Discord, TeamSpeak, Viber, Steam ve gibisi platformlarda sesinizle istediğiniz üzere oynayabileceğiniz manasına geliyor. 

Clownfish, içerisinden dilediğinizi seçebileceğiniz epeyce geniş bir ses efekti listesi sunuyor. Çoğunluk tarafından sıklıkla kullanılan en tanınan ses efektleri ise şu halde: 

 • Uzaylı 
 • Robot 
 • Mutant 
 • Klon  
 • Erkek sesi 
 • Kadın sesi 
 • Bebek sesi 

Popüler olanlardan istediğinizi seçebileceğiniz üzere, Clownfish’in sunduğu daha pek çok farklı ses efektinden de yararlanabilirsiniz. Bunlar haricinde Voice Assistant özelliği sayesinde yazılı metinleri konuşmaya çevirebilir ve bunlara ses efekti de ekleyebilirsiniz. 

Çevrim içi sohbetler için geliştirilmiş: All-in-One Voice Changer 

 • Geliştirici: AthTek Software

Aynı çalışma prensibine sahip olduğu Skype Ses Değiştirme programının güncellenmiş hali diyebileceğimiz All-in-OneYahoo Messenger ve QQ International üzere başka platformlarla da irtibat kurmanızı sağlar. Yani özetle anlatmak gerekirse All-in-One, bilhassa çevrim içi sohbetleriniz için geliştirilmiş olan epeyce kullanıcı dostu bir ses değiştirme programıdır. 

Ailenizi ve arkadaşlarınıza latife yapmak için olağanüstü bir program olan All-in-one ile sohbet ortasında birden sesinizi değiştirerek işleri daha komik ve eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Sağa ya da sola kaydırabileceğiniz bir kaydırma çubuğuyla sesinizin yüksekliğiyle istediğiniz üzere oynayabileceğiniz All-in-One’la kaydettiğiniz sesi arşivlemeden evvel dinleyebilirsiniz.  

Gel gelelim ki All-in-One maalesef paralı bir uygulama. Fiyatsız deneme seçeneği mevcut; fakat yalnızca bir kedi sesini deneyebiliyorsunuz ki bu doğrusu biraz hudut bozucu. Yeterli tarafından bakacak olursanız, programı satın almanız durumunda, diğer hiçbir ses değiştirme uygulamasında bulunmayan video modifikasyon özelliğine de erişim sağlayabilirsiniz. 

Sesinizi dilediğiniz üzere düzenleyin: Adobe Audition 

 • Geliştirici: Adobe

Konu müşterilerini şad etmek olduğunda Adobe asla başarısız olmuyor. Adobe’un ses değiştirmek için geliştirdiği programı Adobe Audition, harika ses efektleriyle sesiniz üzerinde dilediğiniz üzere oynama yapmanızı sağlıyor. Bu program sayesinde sesinizin kalitesini istediğiniz üzere değiştirebilir ya da sesiniz bir karakterin sesine benzemesini sağlayabilir ve oyun oynarken ya da podcast esnasında kullanabilirsiniz. 

Bir animasyon sesiyle ortamı yumuşatabilir ya da daha kalın bir ses kullanarak derinlik katabilirsiniz. Efektler sekmesi, katmanlayarak kullanabileceğiniz tüm efekt olasılıklarını gösterir. Mükemmelleştirmek için tek bir ses evrakına, en fazla 16 adet olma kuralıyla bir sürü ses efekti ekleyebilirsiniz. Audition ile kullanabileceğiniz esas özellikler şu biçimdedir: 

 • Sesin yüksekliğini büsbütün değiştirebilmek 
 • Vocal Enhancer efekti sayesinde sesinizin frekansıyla oynamak 
 • Echo efekti eklemek 
 • Reverb efektini kullanarak sesinizin dumanlı bir bardan ya da bir yargıcın odasında geliyormuş üzere olmasını sağlamak 
 • Automatic Pitch Correction efektini kullanarak sesinizin notalarıyla oynamak 

Sesinizi tersten bile oynatabileceğiniz: Voice Changer Plus 

 • Geliştirici: Arka Software Inc.

App Store’dan iPhone, iPad ve Mac cihazlarınıza yükleyebileceğiniz bu ses değiştirme uygulamasının sunduğu en eşsiz özelliklerden birisi, sesinizi tersten bile oynatabiliyor oluşunuzdur. 

Tek bir tıklamayla istediğiniz rastgele bir şeyi kayıt altına alabileceğiniz bu uygulamada 55 farklı ses ekefti arasından istediğinizi seçebilir ve tek bir ses evrakını farklı efektlerle dinleyebilirsiniz. Uygulama ayrıyeten ses değiştirme özelliğini kullanarak kaydetmiş olduğunuz ses evrakını kırpmanıza da imkan sağlar. 

Önceden kaydetmiş olduğunuz ses evraklarınızı uygulamaya yükleyebilir ve bu belgelere uygulamanın sunduğu efektleri uygulayabilirsiniz. Böylece her seferinde yeni ses kaydetmek zorunda kalmazsınız. 

Kendi ses efektinizi oluşturabilirsiniz: Accusonus 

 • Geliştirici: Accusonus

Sesinizi hayal edebileceğiniz rastgele bir karakterin sesine dönüştürebileceğiniz Accusonus’ı, Windows ve Mac platformlarında güçlü ve yaratıcı bir ortam yaratmak için kullanabilirsiniz. 

Diyelim ki ürettiğiniz içerikler birden fazla karaktere özel farklı farklı sesler gerektiriyor. Yapay zekadan uzaylı, bebek ve canavar seslerine kadar pek çok ses efekti seçeneği bulunan Accusonus sayesinde bu sesleri oluşturabilir ya da dilerseniz yalnızca birkaç tıkla kendi ses efektinizi oluşturabilirsiniz. 

Bu ses değiştirme uygulamasıyla istediğiniz efekti yaratabilirsiniz. Bu efekt ister bir mağara efekti isterse bir stadyumun art plan sesi olsun; Accusonus’ın yardımıyla bunları kolaylıkla halledebilirsiniz. Ortam, efekt ve karakter ayarlarıyla oynayarak kendi ön ayarınızı oluşturabilirsiniz. 

Farklı sesleri kombinleyebileceğiniz: AV Voice Changer 

 • Geliştirici: AVSoft Corp.

AV Voice Changer ile sesinizi tamamıyla modifiye edebilir; daha kadınsı, genç, yaşlı, derin ya da dilediğiniz diğer bir formda olmasını sağlayabilirsiniz. İstediğiniz vakit ulaşım sağlayabileceğiniz eşsiz ses kombinasyonları yaratabilir ve dilerseniz daha sonra bunlar üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. 

Av Voice Changer’ın gelişmiş teknolojisi Skype, Discor, Twitch, Steam gibi pek çok VoIP programıyla ve de Valorant, CS: God, Apex Legends ve çok daha fazla oyunla temas kurmanızı sağlar. Voice Editor, Voice Morpher, Coive Recorder, File morpher, Voice Analyzer, Parody Mixer, Hotkey, Voice Comparator ve daha pek çok özellik sunan AV Voice Changer’ın en beğenilen özellikleri ise şu haldedir: 

 • Voice Morpher: 

Bu özellik sayesinde farklı ses nitelikleri, ses güzelleştirme özellikleri ve öbür birçok gelişmiş ayarla sesinizi büsbütün değiştirebilirsiniz. 

 • Hotkey: 

Farklı özellikler ve takma seslere özel kısayol tuşları belirleyerek sesler ortasında basitçe geçiş yapabilirsiniz. 

 • Nickvoices: 

100’den fazla sese takma isim verebilir ve kısayollar sayesinde mevcut ön ayarlar ortasında süratli bir formda geçiş yapabilirsiniz. 

 • Parody Mixer: 

Parody Mixer özelliğiyle kendi parodilerinizi oluşturabilir, öbür insanların seslerini taklit edebilir yahut kendi parodinizi yaratmak ismine farklı parodi seslerini kombinleyebilirsiniz. 

En düzgün 9 ses değiştirme programını derlediğimiz yazımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu programları yayın ve oyun deneyiminizi çok daha eşsiz bir hale getirmek için ya da sevdiklerinize küçük bir latife yapmak için kullanabilirsiniz. Bizim eklemeyi unuttuğumuz, sizin kullandığınız bir program var mıdır? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın. 

Escort İzmir - Escort Aliağa - Escort Balçova - Escort Bayındır - Escort Bayraklı - Escort Bergama - Escort Beydağ - Escort Bornova - Escort Buca - Escort Çeşme - Escort Çiğli - Escort Dikili - Escort Foça - Escort Gaziemir - Escort Güzelbahçe - Escort Karabağlar - Escort Karaburun - Escort Karşıyaka - Escort Kemalpaşa - Escort Kınık - Escort Kiraz - Escort Konak - Escort Menderes - Escort Menemen - Escort Narlıdere - Escort Ödemiş - Escort Seferihisar - Escort Selçuk - Escort Tire - Escort Torbalı - Escort Urla